Juodkalnijos pakrantė - Janikės kelionės

Naujai atrasta senoji Juodkalnija

Juodkalnija – paslėptas perlas, įsikūręs Balkanų Adrijos jūros pakrantėje. Per pastaruosius metus ženkliai išaugo nepamirštamų atostogų ieškančių keliautojų jau atradusių šią nuostabią šalį.

Be tradicinių lankytinų vietų, tokių kaip pakrantės miestai ir istorinės vietos, šalis išplėtojo infrastruktūras ir pradėjo populiarinti aktyvų poilsį, ekologinį ir kultūrinį turizmą, todėl drąsiai siūlome aplankyti – tikrai nenusivilsite.

Juodkalnijos paplūdimiai - kiekvienam pagal pageidavimus

Juodkalnija gali pasigirti kvapą gniaužiančiu gamtos grožiu – nuo ​​Durmitoro nacionalinio parko kalnų iki laukinių paplūdimių palei Adrijos jūrą. Gamtos mylėtojai gali apžiūrėti vaizdingus Kotoro įlankos fiordus, pasivaikščioti po vešlius miškus ir atrasti paslėptus krioklius. Juodkalnija su nepaliestais kraštovaizdžiais, krištolo skaidrumo ežerais ir didingomis viršūnėmis yra lauko entuziastų ir nuotykių ieškotojų rojus.

Juodkalnija - Kotoro įlanka - Janikės kelionės

Juodkalnijos pakrantė tęsiasi daugiau nei 293 kilometrus, nusėta žavių pakrantės miestų ir nesugadintų laukinių paplūdimių. Nuo viduramžių žavesio Budvos senamiestyje iki prabangių Sveti Stefan (Šv. Stepono) kurortų – Juodkalnijos pakrantės spindesys tiesiog atima žadą.

Juodkalnijos pakrantė - Janikės kelionės

Įspūdingoje mažoje įtvirtintoje Sveti Stefan saloje, esančioje kelios mylios į pietus nuo Budvos, kadaise gyveno apie 400 žmonių. Pirmoje XX amžiaus pusėje emigracija padarė savo, o gyventojų skaičius iki 1954 m. sumažėjo iki maždaug 20. Komunistų valdžia jį pavertė prabangiu viešbučiu. Aštuntajame dešimtmetyje tai buvo turtingųjų ir garsių žaidimų aikštelė, kurioje svečių knygoje pasirašė Orsonas Wellesas, Elizabeth Taylor, Sophia Loren, Marilyn Monroe ir princesė Margaret. Jugoslavijos karai išbraukė jį iš kelionių žemėlapio, tačiau 2007 m. viešbutį užėmė prabangus „Aman Resorts“ tinklas ir vėl priima didžiuosius ir garsiuosius.

Sveti Stefan sala Juodkalnijoje - Janikės kelionės

Šalia piečiausios pasaulyje Kotoro įlankos įsikūręs vienas garsiausių šalies kurortų – Herceg Novi. Miestas buvo įkurtas daugiau nei prieš 1600 metų. Čia saugoma daugybė viduramžių architektūros paminklų – Forte Mare, Kanli-Kula, Shpagnola, Mamula tvirtovės, Prevlaka, Arza ir daug spalvingų senų namų bastionų.

Kelionė į Juodkalniją - Janikės kelionės

Ilgiausias paplūdimys Juodkalnijoje taip ir vadinasi „Velika Plaža“ Donji Štoj miestelyje. Šis paplūdimys pasižymi smulkaus smėlio pakrantės ruožu, kurį stebi kvalifikuoti gelbėtojai, užtikrinantys saugią aplinką šeimoms su vaikais. Be to, paplūdimys pritaikytas ir judėjimo negalią turintiems. Įspūdingas Velika Plaža tęsiasi net 12 kilometrų ir yra visiškai pritaikyti praleisti prie jūros visą dieną, nes čia pat galima išsinuomoti gultus, yra įrengti dušai, tualetai, veikia belaidis internetas ir daugybė restoranų bei barų.

Juodkalnijos pakrantė - Janikės kelionės

Juodkalnijos istorijos slėpiniai

Jeigu atostogos paplūdimyje ne jums, Juodkalnija turi ką pasiūlyti. Senoviniai Budva, Herceg Novi, Ulcinj miestai arba buvusi sostinė Cetinje – turtingi senoviniais pastatais, bažnyčiomis ir vienuolynais.

Kelionė į Juodkalniją su Janikės kelionėmis

Būtinai verta aplankyti Skadaro ežerą, kuris yra didžiausias ir švariausias Balkanuose, su pelikanais ir retomis žuvimis. Mažose salose yra XVI – XVIII a. įsikūrę vienuolynų kompleksai – daugelis jų yra veikiantys ir atviri lankytojams. Lovcen kalnų viršūnėje yra Juodkalnijos valdovo ir švietėjo Peterio Njegoso mauzoliejus.

Juodkalnija - Kotoro įlanka - Janikės kelionės

Kotoro miestas (tarp Kotoro įlankos pakrantės ir Lovceno kalno) dėl istorinių paminklų ir gražiai išsaugotų viduramžių pastatų gausos paskelbtas UNESCO Pasaulio paveldo objektu. Čia įdomiausia yra Šv. Tripuno katedra, daugybė senų įtvirtinimų, bažnyčių ir rūmų, taip pat išlikęs laikrodžio bokštas (XVI a.).

Kelionė į Juodkalniją su Janikės kelionėmis

Skanus ir sveikas maistas (nepriklausomai nuo piniginės storio)

Juodkalnijos tradicinė virtuvė pasižymi paprastu, nepretenzingu ir sveiku maistu. Juodkalniečių virtuvės pagrindas – mėsa (kiauliena, ėriena ir kt.), daržovės, prieskoniai, žuvis, jūros gėrybės, sūris ir kt. Tačiau, kaip ir kiekviena šalis, turi savų patiekalų, kurie vadinami tradiciniais, tad kiekvienam keliautojui verta paragauti džuveč – pateikiamas moliniame indelyje, kiek primena mums gerai žinomus čenakus. Kitas patiekalas vadinamas kapama, tai – su svogūnais troškinta vištiena, pagardinta salotomis ir jogurtu bei tradiciškai patiekiama su ryžiais.

Juodkalnijos tradicinė virtuvė

Žuvies mėgėmas verta paragauti alaska čobra sriubos. Paprastai ji gaminama iš riebios upių žuvies, sriuba aštraus skonio, tiršta – kartais vadinama ir troškiniu. Kokį patiekalą bepasirinktumėt gurmaniškai pažinčiai su Juodkalnija, finalinis pasiūlymas dažnu atveju bus vienas, nepamirštamas ir visų giriamas – desertinis varškės pyragas, pagardintas grietinėle, uogomis arba riešutais su medumi.

Tobulos atostogos ne už "melejoną"

Bene aktualiausias klausimas – o kiek mokėti už tą malonumą? Jums patiks: net sezono metu, kuomet kainos auksčiausios, kelionės paketas savaitei Jums gali nekainuoti nei 600 Eur. O ir kavinėse bei restoranuose kainos dar nesikandžioja. 

 

Jei norite aplankyti Juodkalniją – susisiekite su “Janikės kelionėmis” ir mes rasime jums tinkamiausią kurortą, datas ir patrauklią kainą!

Jei norite komentuoti, turite būti prisijungęs.