Atostogos Graikijoje

Storos graikiškos atostogos

Taip jau sutapo kad šiemet bent pusė “Janikės kelionių” fėjų apsilankė Graikijoje. Kas pirmą kartą Taso saloje slaptų gamtos stebuklų ieškojo, kas Zakinte pliažų smėliu ir Viduržemio jūros žydrumu gėrėjosi. 

Graikija, Atėnai. Janikės kelionės
Senovės Graikija buvo viena iš svarbiausių civilizacijų pasaulyje.

Graikija yra viena iš populiariausių Europos turistinių vietų, ir panašu atsigavus ir atsinaujinus po pandemijos veržiasi tapti bene pačia populiariausia. Graikija yra turtinga savo istorija ir kultūra. Senovės Graikija buvo viena iš svarbiausių civilizacijų pasaulyje, ir šios šalies istorija yra įspūdinga. Graikijos senovės miestai, pvz., Atėnai, Rodas, Korintas ir kt., traukia turistus ištisus metus dėl nuostabių senovės Graikijos architektūros paminklų. O taip pat daug keliautojų nori prisiliesti prie turtingos Graikijos kultūros, muzikos, šokių ir, žinoma, maisto. Graikijos jūrų gėrybės – žuvys, krevetės, kalmarai – yra garsios visame pasaulyje, o vietos restoranai ant jūros kranto siūlo pačius šviežiausius produktus. O kur dar vaisiai, vietinis vynas ir tradiciniai desertai. Keliautojams gurmanams atostogos graikijoje gali būti nesibaigianti puota. 

graikiškos atostogos - jūrų gėrybės
Graikijos jūrų gėrybės – žuvys, krevetės, kalmarai – yra garsios visame pasaulyje.

Vasaros sezono metu keliautojai renkasi Graikiją dėl nuostabios jūros, modernių bei laukinių paplūdimių, nepaliestų stebuklingų pajūrio kampelių, kurie dažnam primena scenas iš  Holivudo filmų. O jei labiau prie širdies pasibuvimas ramybėje laukinės gamtos apsuptyje, tai Graikija turi ką pasiūlyti – čia daugybė nacionalinių parkų, gamtos rezervatų, pėsčiųjų takų kalnuotose, uolėtose vietovėse, kur galite tyrinėti ir mėgautis vietos gamtos grožiu. 

Na ir galiausiai kai kalbame apie Graikiją, negalime neaptarti Graikijos salų. Vasaros metu Graikijos salos tampa itin dideliais turistų traukos centrais. Kiekviena sala turi savo unikalumą, infrastruktūra visose salose puikiai pritaikyta atostogautojams atvykstantiems pasimėgauti jūra, saule bei pajausti bent dalelę graikų kultūros.

Baltai mėlyna Santorini sala

Nuostabių saulėlydžių ir magiškų panoraminių vaizdų sala. Kaip šiais laikais mėgstama įvardinti – tai labiausiai “instagraminė” vieta pasaulyje. Graikija dažniausiai iliustruojama nuotraukomis būtent iš Santorini salos. 

Graikija - Santorini sala
Balti ir mėlyni namai tapo ikoniniu Santorini salos simboliu.

Ikoniniai balti ir mėlyni Santorinio namai yra praktiškumo ir tradicijų rezultatas. Balta namų spalva padeda atspindėti saulės šviesą ir karštais vasaros mėnesiais išlaikyti vėsą namuose. Mėlyna spalva yra tarsi duoklė jūrai ir dangui. Be to, sakoma, kad mėlyna spalva atbaido vabzdžius ir mašalus. Tradicija tokiu būdu dažyti namus atsirado XX amžiaus pradžioje, kai Graikijos vyriausybė reikalavo, kad visi namai būtų nudažyti balta spalva, siekiant skatinti sanitariją ir švarą choleros protrūkio metu. Mėlyna spalva vėliau buvo pridėta kaip būdas gyventojams pagyvinti namus nenusižengiant reikalavimams. Šiandien balti ir mėlyni namai tapo ikoniniu salos simboliu ir pažįstami visame pasaulyje.

Didžiausia salų – Kreta

Kreta yra unikali ir žavinga sala, esanti rytinėje Viduržemio jūros dalyje. Tai didžiausia Graikijos sala, turinti turtingą tūkstančius metų siekiančią istoriją. Vienas iš dalykų, dėl kurių Kreta yra ypatinga, yra jos nuostabus gamtos grožis su salos viduriu nusidriekusiais kalnais, laukiniais paplūdimiais ir krištolo skaidrumo vandeniu. Sala taip pat žinoma dėl savo virtuvės specifikos – kiekvienas sutiktas kretos gyventojas pasakys, kad yra graikų virtuvė, ir yra Kretos virtuvė ir šios skiriasi. 

Graikiška virtuvė
Kretos gyventojai didžiuojasi savo virtuve ir kultūra, kuri egzistuoja tarsi subkultūra šalia bendros graikų kultūros.

Be to, Kretoje yra gyva kultūra su senovės Mino griuvėsiais, muziejais ir festivaliais, čia vyksta daug švenčių, skamba muzika, šokami kretietiški šokiai. Kreta didžiuojasi tarsi sava subkultūra graikų kultūroje, kurią pirmą kartą keliaujant apčiuopti gali būti sunku, tačiau jei pakalbinsite vietinį kretietį – jis mielai ir išdidžiai jums smulkiai papasakos apie visus panašumus ir skirtumus. Vietos gyventojai itin draugiški, svetingi ir plepūs. 

Rodas – kur susitinka istorija ir gamta

Rodas yra unikali vieta, siūlanti istorijos, kultūros ir gamtos grožio derinį. Sala turi turtingą istoriją, kuri siekia senovės laikus, o įvairios civilizacijos paliko savo pėdsakus per daugelį metų. Rodo saloje stūgsanti viduramžių pilis įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, tai yra gyvas didingos salos praeities liudijimas. 

Rodo sala
Rodo salos istorija siekia senovės Graikijos laikus.

Rodo sala gali pasigirti nuostabiais paplūdimiais ir krištolo skaidrumo vandeniu, todėl tai puikus pasirinkimas mėgstantiems kombinuotas atostogas su šiek tiek istorijos ir ramių pasibuvimų prie jūros. 

Korfu arba Kerkyra 

Jonijos jūroje, prie vakarinės Graikijos pakrantės esanti sala Kerkyra mums geriau žinoma Korfu salos vardu. Kerkyros vardas kilęs iš graikų mitologijos, tai buvo nimfa, upių dievo dukra. Iš istorinių šaltinių žinoma, kad šią salą skirtingais etapais patys graikai vis kitos deivės vardu pavadindavo. Pastarasis – Korfu – atsirado kur kas vėliau. Šią salą skirtingais periodais buvo užėmę venecijiečiai, prancūzai ir britai. Tai atsispindi salos architektūroje, virtuvėje ir tradicijose. Korfu miestas, salos sostinė, yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą su žavingu senamiesčiu, kuriame pilna siaurų gatvelių, elegantiškų pastatų ir tvirtovių. Be to, Korfu ištisus metus veikia daugybė muziejų, galerijų ir vyksta daug kultūros renginių.

Graikijos paplūdimiai
Visoje Graikijoje yra daugybė gražiausių paplūdimių.

Kur peri vėžliai

Dar viena Jonijos jūroje esanti Zakinto sala garsėja vienu gražiausių paplūdimių visame pasaulyje – Navagio Beach. Sakoma, kad tai ne tik kvapą gniaužiančio grožio vieta, bet ir įdomi vieta nardytojams su vamzdeliais, mat šiame paplūdimyje yra įstrigęs senas laivas viliojantis neregėtomis įdomybėmis, nepapasakotomis istorijomis. O taip pat Zakinto pakrantėse peri vėžliai, tad, jei pasiseks, sutiksite ir juos. Vėžlių namais tituluojama ir kita sala – Taso. Ji labai tinka ramiam poilsiui, kviečia pasinerti į visišką ramybę ir tiesiog mėgautis gamta. 

Vėžliai Jonijos jūroje
Jonijos jūros pakrantėse peri vėžliai

O jei ramus poilsis ne Jums, siūlome rinktis Mykonos salą, kuri garsėja audringu naktiniu gyvenimu ir pašėlusiais vakarėliais, galbūt net pralenkiančiais žemyninės dalies linksmybes. 

Mykonos sala
Mykonos sala garsėja aktyviu naktiniu gyvenimu

 

Tokios populiariausios Graikijos salos – visos savaip žavios, visos ypatingos ir lengvai pasiekiamos iš Lietuvos. Viso Graikijos teritorijoje priskaičiuojama iki 6 000 salų, nors tik 227 iš jų apgyventintos. Visų aplankyti gal ir nepavyks, bet labai linkiu nukeliauti bent į kelias populiariausias. 

Jei norite komentuoti, turite būti prisijungęs.