Egzotinės kelionės

Kaip lengvai ir be streso susikrauti lagaminą atostogoms šiltuose kraštuose?

Sveiki, Draugučiai,

Esama tikrų asų, kurie be vargo supakuoja visus būtiniausius daiktus savaitei ar net dviems į mažiausią rankinį bagažą. Tačiau ne visi turi tokių gabumų ir patirties, o gal keliaujate pirmą kartą ir nesinori vežtis pusės spintos, bet neapleidžia jausmas, kad “o jeigu prireiks”. Kad ir kaip bebūtų, pasikonsultavę su labiausiai patyrusiomis “Janikės kelionių” keliautojomis, paruošėme labai paprastą bet neprastą gidą kaip susikrauti lagaminą 7-14 dienų šiltoms atostogoms pajūryje.

1. Maudymosi reikmenys

Nepriklausomai nuo to, ar ketinate degintis prie baseino, ar pliuškentis jūroje, maudymosi kostiumėliai bus pagrindinė atostogų apranga. Geriau susipakuoti net ne vieną, o du ar tris. Niekada negali žinoti, o ir vietos daug lagamine neužima.

Vasaros atostogų metu labai pasitarnauja įvairūs paplūdimio “užmestukai” – įvairiaspalviai chalatėliai, ilgesni drobiniai marškiniai ar tiesiog ornamentais margintos skaros. Užsimetei tokį “užmestuką” ant maudymosi kostiumėlio – ir jau apsirengusi, nes viešbučiai dažniausia prašo svečių prisidengti einant pietauti. Skaros didelės ir mažos puikiai pasitarnauja tiek prisidengti, o kartais ir nuo saulės apsisaugoti.

Būtinai įsimeskite vandens nebijančias įsispiriamas šlepetes, vargu ar norėsis kaukšėti su aukštakulniais aplink baseiną, raišiotis ar segiotis kitokią avalynę.

Jei mėgstate nardyti – gera mintis su savimi pasiimti nardymo akinius, o jei itin saugote plaukus – ir maudymosi kepurėlę. Viešbučiai paprastai dalina rankšluosčius prie baseino – kas dieną gaunate juos naujai išskalbtus ir kvepiančius, tačiau pasidomėkite, jeigu vykstate į ekonominės klasės viešbutį – ši paslauga gali būti neteikiama arba teikiama su užstatu, kuris viešnagės pabaigoje yra grąžinamas.

Taip pat, jei ketinate keliauti po įvairius pajūrius tolėliau nuo viešbučio, pasiimkite paplūdymio rankšluostį. Ne reklama, tačiau šiais laikais esama tokių itin gerai sugeriančių ir itin vietą taupančių rankšluosčių, su kuriais nenorėsite skirtis.

Atostogos baseine

2. Apsauga

Turbūt nė sakyti nereikia, bet būtinai pasirūpinkite galvos apdangalu, akiniais nuo saulės bei apsauginiu saulės kremu. Viešbučiuose be abejonės yra muilo, dušo žele, šampūno bei kondicionieriaus ir, galbūt, drėkinančių kremų, tačiau jei turite problemišką odą vertėtų su savimi pasiimti jai tinkančių priemonių.

Puikus išradimas – nuo kaitrios saulės apsaugantis lūpų balzamas. O jei esate saldi kaip uoga ir jus mėgsta uodai – pasirūpinkite purškikliu nuo jų, deja, uodai vakarais zuja ne tik prie lietuviškų upių ir ežerų. Visuomet pravartu turėti ir didesnę ar mažesnę pirmosios pagalbos vaistinėlę, na, bent įsimesti kelis pleistriukus jei nutrintų avalynė, kelias piliules nuo galvos skausmo, karčiavimo ir skrandžio veiklai pagerinti. Vaistų, žinoma, prireikus galima įsigyti ir vietoje, nebent atostogų vykstate į negyvenamą salą, tuomet būtų kiek sudėtingau.

Saulės kremas

3. Drabužiai - drabužėliai

Dažnai moterims norisi susipakuoti visas turimas vasarines sukneles, nes juk kada, jei ne dabar, kur, jei ne atostogose jas visas vilkėti ir jomis plevėsuoti. Ir žinot, nestabdykite savęs, atostogos iš tiesų puiki proga pasipuošti. Tik gal atsivežkite ne 20, ο penkias,  jei vykstate atostogų vos savaitei, ir septynias – jei vykstate dviems. Išsirinkite tokias, kurios nesilamdo ar bent lamdosi mažiau. Taip pat palikite vietos lagamine kitiems drabužiams – apatiniams, kojinėms, paprastiems marškinėliams, šortams, kelnėms, sportinei avalynei ar jogos kelnėms (net jei nesportuojate kasdien, galbūt atostogos jus įkvėps pajudėti). Pasiimkite bent vieną švarkelį ar megztinį ilgomis rankovėmis, net jei jo neprireiks vakariniams pasivaikščiojimams, gali prireikti lėktuve. Nepamirškite rankinės, kad netektų būtiniausių daiktų nešiotis rankoje ir didesnio krepšio išvykoms ar dienai prie jūros.

Susikrauti lagaminą atostogoms

4. Svarbios smulkmenos

Pasiimkite su savimi skaitinių. Kada jei ne per atostogas paskaitysite naujausią mėgstamo žurnalo numerį ar naujausią meilės romaną? Tiesa, kai kurie viešbučiai turi savo mini bibliotekėles, kur viešbučio svečiai gali pasiskolinti knygą arba pakeisti savo perskaitytą knygą kita. Tokios bibliotekos yra ne visur, o ir tikimybė, kad joje rasite literatūros lietuvių kalba iš tiesų yra labai nedidelė.

Nepamirškite telefono pakrovėjo laido ir išorinės baterijos, jei tokią naudojate, ausinių.

Šiais laikais jau įprasta su savimi nešiotis dezinfekcinį skystį, o ir drėgnos servetėlės pasitarnauja ne tik turint mažų vaikų.

Pasiimkite mėgstamą daugkartinį vandens butelį, o gal ir kelioninę taurę.

 

O jei liko vietos lagamine – tegul lieka, nes atgalios tikrai norėsite parsivežti kokį suvenyrą, skanumyną ar saują smėlio iš pajūrio.

 

Smagių atostogų!

Jei norite komentuoti, turite būti prisijungęs.