Atostogų viešbutis

Kaip išsirinkti tik jums tinkamą viešbutį

Daug keliaujantys jau turi savo pamėgtus viešbučius ar viešbučių tinklus, kuriuos mėgsta ir kuriais pasitiki. Ne patiems aktyviausiems keliautojams kartais gali būti sunku išsirinkti viešbutį, o išsirinkus vien pagal žvaigždutes – lengva nusivilti. Penkių žvaigždžių viešbučiai gali būti patys įvairiausi, todėl Janikė pataria, į ką verta atkreipti dėmesį renkantis viešbutį atostogoms.

Kaip išsirinkti viešbutį

Ką reiškia viešbučio žvaigždutės

Visiems pažįstamas viešbučių vertinimas žvaigždutėmis, tačiau svarbu žinoti, kad žvaigždutes viešbučiams suteikia kiekviena šalis pagal savo šalies įstatymus ir standartus, kurie, savaime suprantama, skiriasi tarp šalių. 

Žvaigždučių kriterijai gali būti patys įvairiausi – tai ir viešbučio lokacija, ir kambario dydis, baseinų ar restoranų, esančių viešbučio teritorijoje, skaičius ir t.t. Žvaigždutėmis vertinamas pastatas su infrastruktūra ir teikiamomis paslaugomis, tačiau žvaigždutės neatspindi aptarnavimo kokybės.

Viešbučių vertinimas žvaigždutėmis

20 Europos šalių, tarp jų Lietuva, Lenkija, Graikija ir kitos priklauso Hotelstars.eu ir vadovaujasi šios sąjungos nustatytai viešbučių kriterijais. Pagal šiuos kriterijus net ir 1 žvaigždutę turinčio viešbučio kambaryje privalo būti vonios kambarys, televizorius, stalas, kėdė ir kt., o numeriai kasdien valomi. Daugiau žvaigzdučių viešbučiai gauna už papildomas paslaugas, kaip kad internetas kambariuose, higienos reikmenys, plaukų džiovintuvas, mini baras su atitinkamu gėrimų pasirinkimu ir t.t. ir pan. Dėl 5 žvaigždučių įvertinimo viešbučiams reikia pasistengti – šalia visų patogumų ir paslaugų viešbučio registratūra turi dirbti visą parą, o darbuotojai privalo bendrauti su svečiais įvairiomis kalbomis, taip pat teikiamos durininko ir automobilių parkuotojo paslaugos.

Viešbučio baseinas

Tuo tarpu viešbučiai Tailande, Šri Lankoje, Maldyvuose bei Egipte neturi oficialios žvaigždžių kategorijos, todėl kelionių organizatoriai žvaigždučių skaičių priskiria savo nuožiūra. Prieš įsigyjant kelionę ir siekiant išsirinkti viešbutį, verta pasitarti su kelionių agentu ar bent pasiskaityti keliautojų atsiliepimus apie pasirinktą viešbutį.

Kalbant apie lietuvių keliautojų mėgstamą Turkiją,  čia vyrauja šalies vidiniai reikalavimai ir standartai, pagal kuriuos viešbučiams suteikiamas žvaigždučių skaičius. Viešbučių kokybė nepriklausomai nuo žvaigždučių skaičiaus skiriasi, bet dar svarbiau – ar viešbutis atitinka Jūsų kelionės lūkesčius.

Viešbučio koncepcija, lokacija ir teritorija

Nuoširdžiai siūlau viešbučio pasirinkimą pradėti nuo koncepcijos, kuri visų pirma priklauso nuo keliautojų sąstato. Viešbučiai būna skirti tik suaugusiems, šeimoms su mažais vaikais, šeimoms su paaugusiais vaikais (5-10m) ir kita. Jei važiuojate atostogų pabūti dviese, pailsėti nuo vaikų, turbūt nenorėsite gulėdami prie baseino klausytis “Baby shark” dainos 3 kartus per dieną. Ir atvirkščiai, keliaujant su mažaisiais vaikų kambariai, vaikų klubai su užsiėmimais gali būti tikras išsigelbėjimas tėvams, kai vaikų veiklomis pasirūpina viešbučio animatoriai. Taip pat keliaujant su paaugusiais vaikais tikrai smagu, kai viešbutyje ir jie susiranda bendraamžių draugų.

Atostogų viešbutis - poilsis prie baseino

Antras punktas, ką vertėtų įvertinti – viešbučio lokacija. Jei esate aktyvus keliautojas, pasiryžęs per savaitę aplankyti jei ne visas, tai bent svarbiausias šalies lankytinas vietas, šalies restoranus, barus ir parduotuves ir miesto turgų –  tuomet jums parankiau išsirinkti viešbutį netoli miesto. Tai bus patogiau nepriklausomai nuo to, ar keliausite miesto transportu, nuomotu automobiliu ar ekskursijas organizuojančia agentūra. Tokiu atveju, kai viešbutyje ketinate tik nakvoti Jums tikrai mažiau svarbus maitinimas ir visos viešbučio siūlomos paslaugos, kaip baseinai, SPA ir kt. – kam mokėti už tai, kuo neketinate pasinaudoti. Tokiam keliautojui siūlome apsvarstyti ir ekonominės klasės viešbutį. Tokiu prierašu pažymėti viešbučiai remiasi kelionių organizatoriaus objektyviu vertinimu bei turistų atsiliepimais. Šiuose viešbučiuose galimas kambarių, kitų patalpų, baldų ir / arba inventoriaus nusidėvėjimas, žemesnis teikiamų paslaugų lygis, mažesnis jų kiekis, kuklesnis maisto pasirinkimas, vangesnis aptarnaujančio personalo darbas nei įprastai atitinkamą kategoriją turinčiuose viešbučiuose. Tačiau pasirinkę tokį viešbutį galite sutaupyti, o sutaupytus pinigus išleisti ekskursijoms.

Viešbučio pasirinkimas

Tuo tarpu, jei atostogauti esate pasiryžęs nuo pirmos iki paskutinės dienos, nenorite sukti galvos, kur valgyti pietus ar vakarienę, neketinate ruoštis į žygius po apylinkes, tuomet, be abejonių, siūlome rinktis viešbutį atokiau nuo miesto šurmulio su viskas įskaičiuota paketu ir mėgautis atostogomis be rūpesčių. 

Tiesa, dar kai kam gali būti svarbu atkreipti dėmesį kokio dydžio yra viešbučio teritorija. Kaip žinia, viešbučių teritorijos gali būti iš tiesų įspūdingo dydžio, tačiau ne visiems didžiuliai sodai atrodo kaip privalumas. Jei keliaujate su vaikais arba jei keliautojų tarpe yra žmonių, kuriems ilgesnis pasivaikščiojimas iki jūros kelia nepatogumų, geriau rinkitės viešbutį ant jūros kranto su tvarkinga, tačiau nedidele teritorija. Nors vakarinis pasivaikščiojimas po išpuoselėtus viešbučio sodus turi savo žavesio, visi turi savo prioritetus.  

Atostogos prie baseino

Atsiliepimai internete ir patirtys

Visi keliautojai turi savo prioritetus, todėl ir atsiliepimus apie viešbučius siūlome vertinti su rezervu. Štai ponia Sofija į šuns dienas internete išdeda viešbutį, nes prie baseino jai ramybės nedavė būriais lakstantys ir klykaujantys vaikai”. Bet juk ponia Sofija nusprendė ilsėtis šeimoms skirtame viešbutyje.  Arba ponas Benediktas piktinasi, kad iki jūros buvo toli eiti, ir dar gultą ne visada rasdavo.  Deja, ne visi viešbučiai, turi savo privatų priėjimą prie jūros, ypač jei viešbutis yra antroje ar trečioje eilėje nuo jūros. Tad piktintis ponas Benediktas turėtų savo pasirinkimu, o ne konkrečiu viešbučiu. Karmen pasivadinusi komentatorė piktinosi, kad negalėjo medituoti viešbučio kambaryje vakarais, nes už sienos nuolatos garsiai juokėsi ir bildėjo kiti viešbučio svečiai. Na taip, kaimynų, deja, nepasirinksi, tačiau ir pykčio laikyti nereikėtų. Jeigu iškyla kokių nemalonumų dėl viešbučio, visuomet pravartu kreiptis į viešbučio registratūrą. Jie labiausiai suinteresuoti, kad Jūsų viešnagė Jums būtų maloni patirtis, tad jei tik bus galimybė jie tikrai pasistengs išspręsti Jūsų problemą.

Atostogų viešbutis

Taigi siekdami išsirinkti viešbutį savo atostogoms, nepriimkite už gryną pinigą visų perskaitytų atsiliepimų, geriau pasitarkite su jau keliavusiais draugais, giminėmis ar pažįstamais arba klauskite kelionių agento, kuriam viešbučiai  – kasdienybės dalis.

Jei norite komentuoti, turite būti prisijungęs.